ZŠ a MŠBabice nad Svitavou

Matematická olympiáda - leden 2022

MaTeSo - listopad 2021

Pythagoriáda a Pangea - jaro 2020
Nejlepší řešitelkou obou školních kol se stala Anna Pospíšilová z 5.ročníku. Okresní kolo Pythagoriády za Brno-venkov se z důvodu karantény nekonalo.

Matematická olympiáda - leden 2020
Na krásné 10.místo v OKRESNÍM kole Brno-venkov se dostala Amálie Gabriela Peroutková z 5.ročníku.

Jižní Morava čte - listopad 2019
OBECNÍ knihovna Bílovice nad Svitavou se registrovala do soutěže pro děti základních škol na téma Tajemství knihovny. Pěkné 3.místo v literární kategorii obsadila  Anna Šťastová ze 4.ročníku s tvorbou povídky.

Logická olympiáda - listopad 2019
Vítězem kategorie A (3.-5,ročník ZŠ) se ve školním kole stal Štěpán Boček ze 4.ročníku.

Běh Želešická růže - září 2019
Těší nás celkové 2.místo školního týmu dívek a skvělé 3.místo v kategorie dívky II Terezy Lokajové z 5.ročníku.

Jižní Morava čte - jaro 2019
Kolektiv pěti dívek ze 4.ročníku se dostal na 3.místo v KRAJSKÉM kole soutěže knihoven. V audiovizuální kategorii natočily originální příspěvek „Moje obec za 100 let“.

Matematická soutěž Pangea - květen 2019
Anna Pospíšilová ze 4.ročníku postoupila do CELOSTÁTNÍHO finále v Praze, kde získala krásné 27.místo. Dále zvítězila ve školním kole soutěže Matematický klokan v kategorii Klokánek a v předchozím ročníku i v kategorii Cvrček (84 bodů).

MAS Bobrava - prosinec 2018
V literárně-výtvarné soutěži této místní akční skupiny na téma „Znám dobře svoji školku/školu?“obsadila 3. místo Lucie Dvořáčková ze 2.ročníku s obrázkem - Naše škola je barevná.

MaTeSo - listopad 2018
Z pěti žáků postupujících do MĚSTSKÉHO kola této matematické soutěže si na ZŠ Kuldova vedl nejlépe Vojtěch Šťasta z 5.ročníku, který obsadil 5.místo.

Logická olympiáda - říjen 2018
Nejúspěšnější řešitelé školního kola Logické olympiády jsou Alexandr Dosoudil (1.ročník) a dále bratři Felix a Adam Blatný (2. a 4.ročník),

Pangea - červen 2018
Vojtěch Šťasta a Viktor Malášek ze 4.ročníku se probojovali do CELOSTÁTNÍHO kola matematické soutěže Pangea, které proběhlo v Praze.

Pythagoriáda – květen 2017
Absolutní vítězkou OKRESNÍHO kola se stala naše žákyně 5.ročníku Kamila Švendová.

Matematický Klokan – březen 2017
Velkou radost nám udělal výsledek žáka 3.ročníku, který se v kategorii Cvrček s dosaženými 80 body z 85 v rámci OKRESNÍHO kola Brno-venkov umístil na krásném 3.místě.

Matematická olympiáda - únor 2017
OKRESNÍHO kola 66.ročníku matematické olympiády se ve Šlapanicích zúčastnili 3 žáci z 5.ročníku. Kamila Švendová a Tereza Seyčková si odnesly krásná umístění. Ve velké konkurenci obsadily 6. a 9.místo. Úspěšných řešitelů školního kola máme šest.

Máme zdravý a nápaditý jídelníček - prosinec 2016
Takto zní závěr zprávy KHS Brno, která vyhodnocuje používání spotřebního koše a kvalitu jídelníčku v naší školní kuchyni. Všem kuchařkám děkujeme za chutnou stravu a její obohacování o prvky zdravé výživy.

Babický školáček opět vyhrává - prosinec 2016
Během uplynulých let si naše školní revue získala velkou oblibu nejen babických dětí a obyvatel, ale také poroty Asociace středoškolských klubu. ASK ČR každoročně vyhlašuje soutěž Nejlepší školní časopis, a to na úrovni krajského a následně CELOSTÁTNÍHO kola. Dne 1. 12. 2016 si tři vybraní žáci 5. ročníku v Brně převzali diplomy za celkové 1.místo, dále za grafiku a také obsah.'

Logická olympiáda – říjen 2016
Žáci 5.ročníku se dne 6.10. v hodině matematiky online kooperativně zúčastnili Logické olympiády, kterou pořádá Mensa ČR. Potěšily nás výsledky všech. Nejlepší umístění bylo: 107.–116. místo z počtu 2125 – tedy lépe, než 94.8 % účastníků z našeho kraje.

Příběh vody - Rosteme s knihou - září 2016
Žáci 4. a 5.ročníku přivítali na svět vzdělávací knížku, kterou napsala naše paní ředitelka: Příběh vody. Křtu se účastnila Eva Mrázková, šéfredaktorka nakladatelství Albatros Media. Připravuje se vydání další knihy, tentokrát na téma Zdravý človíček. Děti při brainstormingu diskutovaly, jaký by mohl být její obsah.

Titul 2. nejlepší česká škola - rok 2012
Mnozí žáci, kteří jsou pamětníky tohoto úspěchu, jsou již dospělí . Děkujeme předchozí paní ředitelce Romaně Sklenaříkové, která projektu věnovala mnoho energie a poznamenala: "Ze 150 zúčastněných škol celého projektu jsme se jen o několik málo bodů od vítěze, 7. ZŠ Most, umístili na druhé příčce. Naše radost neznala mezí. Dokument o soutěži dne 28. 12. 2012 odvysílala ČT2."